De acteercarrière van Maksim Stojanac loopt op wieltjes. Na ‘#LikeMe’ heeft hij nu ook een rol beet in ‘Assisen’ en speelt hij een van de hoofdrollen in ‘Onpgelost’.
Daarvoor speelde hij enkel in het Russische amateurtoneel waar zijn Russisch- Oekraïense moeder de plak zwaait. En daar kon ze soms een beetje een tiran zijn, zegt Maksim in Humo.
“Nee, ik overdrijf. Thuis is ze poeslief, maar als regisseur gooit ze wel alle Russische stereotypen op een hoop. Mama Machiavelli, noem ik haar. Verdeel en heers!”
Maksims broer Sasha speelt nog altijd amateurtoneel en komt soms nog verbaasd naar huis.
“Hij komt dan hoofdschuddend thuis en zegt: ‘Wat was me dat weer? Mama denkt dat ze Napoleon is!’ Ze wordt er ook gek van als ik onaangekondigd opdaag en haar repetities in de war stuur. Die kinderen zijn allemaal fan van mij, dus dat ontaardt al snel in complete chaos.”